Ze Svitav s nepořízenou

V dohrávce 4. kola nadstavbové skupiny A2 zajížděla SLUNETA na palubovku Svitav, které chtěly napravit zaváhání z Hradce Králové, cíl ústeckého týmu byl prodloužit vítěznou sérii. Nejeden článek před utkáním avizoval útočný potenciál obou celků a hráči vlétli do utkání jako by chtěli potvrdit tyto prognózy. Strhla se velká bitva, plná úspěšných trojkových pokusů a tvrdých soubojů, první čtvrtina skončila 21:23.

Ofenzivní představení pokračovalo i ve druhé čtvrtce, domácí ji otevřeli šňůrou 8:0 a vzali si vedení rychle zpátky. Na tento trhák dokázali hosté ještě odpovědět, ale pak se začala hra trošku kouskovat. Lépe se s tím opět vypořádali Tuři a motivováni úspěšnými trojkami odskočili na poločasové vedení 45:35.

Do druhého poločasu měli svěřenci Honzy Šotnara jasný úkol, dohnat manko a nezačali vůbec špatně, Tucker Haymond dvěma trojkami povzbudil svůj tým do dalšího boje. Ale domácí dnes skvěle stříleli, na rozdíl od hostujících hráčů, ti to ale nevzdali a bojovali. Není divu, že na hřišti to jiskřilo více než obvykle. Po třech čtvrtkách vedli domácí 62:56 a vše bylo otevřené.

V poslední čtvrtce se více bojovalo než hrálo basket a chvílemi už to nebyl tak pohledný jak doposud. Tuři se ale rychle vrátili  do tempa a díky dominanci pod košem (doskok 50-33) si došli pro vítězství 80:68.

Díky ostatním výsledkům má tak SLUNETA před posledním sobotním kolem vše ve svých rukách, pokud doma porazí Hradec Králové, vyhraje skupinu A2 bez ohledu na ostatní výsledky.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 80:68 (21:23, 45:35, 62:58)
Body domácí: Marko 15, Pinkston a Slezák po 14, Johnson 13, Sehnal 12, Svoboda a Dragoun po 6
Body hosté: Pecka 18, Hanes 13, Fait 12, Haymond 11, Autrey 10, Stegbauer a Karlovský po 2
Trojky: 26/11 – 23/6
Trestné hody: 17/11 – 16/14
Doskoky: 50 - 33
Osobní chyby: 19 - 16
Odkaz na statistiky utkání (web nbl.basketball).